Nasi na Stadionie Młodych w Warszawie

Za nami Stadion Młodych w Warszawie. Wśród 40 tys. młodych ludzi z całej Polski nie zabrakło naszych diecezjan.

Co o inicjatywie sądzą młodzi? – Stadion młodych to bardzo ciekawa forma spędzenia czasu. Znakomicie zorganizowane duchową dawką wrażeń – wyjaśnia Patryk Rogowski.

– Stadion Młodych jest bardzo dobrym sposobem na umocnienie swojej więzi z Panem Bogiem. Mieliśmy możliwość Adoracji Chrystusa, skorzystania z sakramentu pokuty, wysłuchania ciekawych konferencji, świadectw, wspaniałych koncertów i włączenia się w śpiew oraz przeżycia Eucharystii. Takie wydarzenia według mnie pomagają młodym ludziom nabrać sił i inspiracji do czynnego działania we wspólnotach w swoich parafiach – zauważa Kornelia Banaszkiewicz.

– Stadion Młodych to strzał w dziesiątkę! To wydarzenie zapamiętam na długo. PGE Narodowy wypełniony był młodymi, którzy brali udział w dwunastogodzinnych rekolekcjach. Słuchałam z zaciekawieniem świadectw i krótkich konferencji, które były dla mnie umocnieniem. Niesamowity był widok młodych ludzi, którzy wyciągali ręce i stawali w prostocie w uwielbieniu. W Strefie Inspiracji można było porozmawiać ze znanymi ludźmi, którzy przypominali nam, że jesteśmy ważni i że każdy z nas może dawać świadectwo niezależnie od wieku czy wykształcenia. To doświadczenie spotkania z młodym Kościołem było dla mnie bardzo cenne. Chciałbym, aby było więcej takich inicjatyw – podkreśla Iza Cieślak.

Czas poświęconego na wyjazd do Warszawy nie żałują też duszpasterze. – Świetna inicjatywa. Młodzi mili wielki wybór, aby skorzystać z różnych firm pogłębiających wiarę. Duże urozmaicenie i w przystępnej formie mi dane młodym mocne świadectwa koncerty katechezy ciekawi i znani ludzie. Wielkie uznanie dla organizatorów. Jak dla mnie super sprawa – zauważa ks. Marcin Bobowicz.

„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content