poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Nasza diecezja ma nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej

Nasza diecezja ma 32 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. 1 kwietnia w gorzowskiej katedrze wyznaczył ich bp Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Panowie pochodzą z: Drezdenka, Babimostu, Kotli, Ulimia, Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Kargowej, Jaczowa, Nowej Soli i Gaworzyc.

Na początku homilii pasterz diecezji podziękował za dokonanie ważnego wyboru i odważną decyzję. Podkreślił, że bycie szafarzem to nie jednorazowe wydarzenie zamykające się w ramach kilku minut Komunii Świętej. – Ale to zaproszenie do jeszcze głębszego, eucharystycznego stylu życia, poprzez które Bóg będzie w Was stawał się bliższy drugiemu człowiekowi. Może szczególnie temu, którego dziś na próżno szukać w murach kościołów – mówił bp Lityński.

Ważne jest, aby posługa nadzwyczajnych szafarzy charakteryzowała się pójściem z Komunią Świętą do osób starszych, chorych, samotnych. – Aby w tym znaku jak najczęściej, a najlepiej co niedzielę, doświadczali, że wspólnota parafialna o nich nie zapomniała, że nawet jeśli fizycznie nie ma ich z nami w świątyniach, to są dla nas ważni – mówił kaznodzieja.

– Miłości jednoczącej nie da się zamknąć w kościołach. Ona pragnie szukać sposobu dojścia do jak największej grupy osób. Bóg pragnie, abyście byli jej przedłużeniem, zanosząc do nich Komunię nie tylko obdarowywali ich Bogiem w sakramencie, ale i Waszym uśmiechu, dobrym słowie, może potrzymaniu za rękę. Te wszystkie znaki pomogą im doświadczyć bliskości i czułości Boga, pomogą zasmakować cudowności tego wszystkiego, czym Jezus karmi nas w każdej Eucharystii – dodał.

Aby sprostać temu obowiązkowi, nadzwyczajny szafarz potrzebuje formacji poprzez osobistą modlitwę, życie słowem Bożym i Komunią Świętą. – Na to dzieło dzisiaj Bóg będzie błogosławił przez posługę Kościoła, bo ten Kościół, naprawdę oczekuje na wasze świadectwo – podkreślił na zakończenie.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …