poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Marsz Papieski w Gorzowie Wlkp.

Marsze, Drogi Krzyżowe, inne nabożeństwa i spotkania – tak diecezja dziękowała za pontyfikat papieża Polaka. Diecezjalne uroczystości odbyły się w Gorzowie Wlkp.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

W gorzowskim Marszu Papieskim spod katedry do pomnika Papieża Polaka wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców miasta. Z wiernymi za pontyfikat Papieża Polaka dziękował bp Tadeusz Lityński i bp Adrian Put.

Marsz ulicami Gorzowa poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem bp. Adriana Puta:

W marszu wziął udział bp Tadeusz Lityński:

Podziękować za Papieża Polaka przyszła Danuta Dutkiewicz z Gorzowa Wlkp. – On był dla nas ojcem. Wychowaliśmy się na jego słowach. Nie mogło nas tu zabraknąć – podkreśla pani Danuta. – Do dziś mam w pamięci jego wizytę w naszym mieście. Na samą myśl, aż się łzy w oku kręcą – dodaje.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …