Nowenna w obronie życia

Bp Tadeusz Lityński przychyla się do inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i zachęca duszpasterzy oraz wiernych do udziału w ogólnopolskiej nowennie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy 22 października br. będą obradować nad niezgodnością z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej przesłanki eugenicznej do przeprowadzenia aborcji.

Nowenna rozpoczyna się w dzień fatimski, 13 października, zakończy się natomiast 21 października, w przededniu wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II.

Tekst nowenny do pobrania znajduje się tutaj.

Jak pisze  Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, „wypełniając najważniejsze przesłanie pontyfikatu Jana Pawła II – wezwanie do modlitwy, pragniemy otoczyć sędziów wsparciem modlitewnym, by z odwagą stanęli na straży nienaruszalności życia i godności osobowej nienarodzonych dzieci obarczonych wadą rozwojową lub chorobą letalną. Korzystny dla chorych dzieci wyrok Trybunału zapewni im najwyższą z możliwych ochronę prawną. Żadna partia w przyszłości nie będzie już mogła zalegalizować aborcji eugenicznej bez uprzedniej zmiany Konstytucji, co jest zadaniem niezwykle trudnym. (…) Ufamy, że Jan Paweł II wyprosi dla sędziów obradujących w sprawie aborcji eugenicznej w dniu, w którym wspominany jest przez Kościół, łaskę umocnienia sumień i męstwa w głoszeniu prawdy o godności osobowej dziecka nienarodzonego, zwłaszcza tego, które w chorobie szczególnie potrzebuje wsparcia personelu medycznego i towarzyszenia w postawie miłości jego rodziców”.

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …