niedziela , 23 czerwca 2024

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej

Nasza diecezja ma 41 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. 24 marca w Rokitnie wyznaczył ich bp Tadeusz Lityński​.

Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej, jak przypomniał pasterz diecezji, ma być pomocnikiem kapłana. – To wielkie zadanie: trzymać w dłoni Jezusa i podać człowiekowi, który o to prosi – zauważył bp Lityński.

– Jezus potrzebuje twoich dłoni, twojego serca. I od dzisiaj ta bliskość z Jezusem jest także szansą dla ciebie. Taka postawa wymaga, aby codziennie być darem dla innych. To będzie wymagało pokory! Pokory wobec tego, kto przyjdzie i poprosi o ten dar czasu, o dar twojej cierpliwości, twojej pracy i dobrego uczynku. I dlatego niezbędna na tej drodze posługi będzie modlitwa, aby dzięki niej żyć w obecności Boga nie tylko w chwili, kiedy trzymam Jezusa w dłoni, ale wówczas, kiedy będę adorować i kiedy zaniosę Go do mojego domu po przyjętej Komunii Świętej. To również jest zobowiązanie, aby innych zapraszać do obecności przed Bogiem. To jest konkretne dzieło ewangelizacyjne – dodał.

Na koniec biskup podziękował wszystkim za podjęcie tego dzieła: – Pragnę życzyć wam, aby ta codzienność bliskości Eucharystii prowadziła was, ale także napotkanych braci i siostry, do świętości.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content