Światowy Dzień Młodzieży w diecezji

Procesja z palmami, odczytanie Męki Chrystusa przez bp. Pawła Sochę i młodzież, spektakl teatralny „Apokalipsa”. W Strzelcach Krajeńskich odbył się 25 marca Światowy Dzień Młodzieży.

– Przedziwny to Król, którego tronem jest krzyż i wydaje się w ręce ludzi prowadzących Go na śmierć. Odnosi zwycięstwo w sytuacji, gdzie wszyscy inni ponoszą porażkę. Panuje przez służbę, oddanie się Prawdzie, Sprawiedliwości i Miłości. Uczestnicząc w Eucharystii, chcemy poddać nasze serca pod działanie Króla, aby On całkowicie zapanował – mówił bp Paweł Socha.

Strzelecka świątynia wypełniona była śpiewem i modlitwą młodzieży i dzieci, którzy licznie przybyli z rodzicami na obchody Światowego Dnia Młodzieży. Mocne promienie wiosennego słońca i kolorowe palmy dodały celebracji dodatkowej mocy i radości ze spotkania młodych z Chrystusem.

Ks. Marcin Siewruk
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …