Oaza ministrancka

Jak co roku, Diecezjalna Diakonia Liturgiczna Ruchu Światło-Życie zorganizowała w paradyskim seminarium oazę ministrancką.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu od 2 do 14 lipca odbywa się oaza ministrancka. Bierze w niej udział 25 ministrantów z całej diecezji. – Jesteśmy tutaj po to, aby rozważając prawdę o ziarnie wiary zasianym w naszym sercu, przybliżać się do Boga w liturgii, w modlitwie i w rozważaniu słowa Bożego. Mieliśmy nawet specjalne nabożeństwo, w czasie którego zasialiśmy ziarno, a teraz obserwujemy jego wzrost. Oczywiście, odnosimy to do naszego życia duchowego – wyjaśnia neoprezbiter ks. Rafał Witkowski.

– Oprócz najważniejszego wydarzenia każdego dnia, czyli Eucharystii, mamy także m.in. szkołę ministranta, szkołę śpiewu i spotkania w grupach. Oczywiście, nie brakuje czasu na rekreację, zabawę, integrację i wycieczki – dodaje.

Księdza moderatora wspomagają animatorzy. – Na oazie ministranckiej staramy się nie tylko zgłębiać tajniki liturgii, ale także pogłębiać swoją wiarę, aby nasza służba przy ołtarzu nie była tylko mechanicznym wykonywaniem różnych czynności, ale służbą na chwałę Pana – podkreśla animator Mateusz Bałdyga z Żar.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …

Skip to content