Oaza w Diecezjalnym Domu Formacyjnym Ruchu Światło-Życie w Łagowie

W Diecezjalnym Domu Formacyjnym Ruchu Światło-Życie pw. św. Jana Chrzciciela w Łagowie trwa Oaza Nowej Drogi II stopnia.

Oazowicze przyjechali na swoje rekolekcje 29 czerwca i pozostaną tu do 15 lipca. – Charakterystyczne dla tego stopnia oazy jest budowanie relacji względem Pana Boga, Maryi, rodziców, drugiego człowieka i samego siebie. Uczymy się nawiązywać dobre i zdrowe relacje – wyjaśnia moderator ks. Łukasz Sławiński.

– Zaczynamy gimnastyką, potem modlitwy poranne, śniadanie, szkoła liturgii, szkoła śpiewu i najważniejszy punkt dnia czyli Eucharystia. Później obiad, wspólna zabawa i rekreacja. Przed kolacją jest bardzo ważny punkt dnia czyli spotkania w grupach, gdzie uczestnicy z animatorami przerabiają konkretne tematy i uczą dzielić się swoim doświadczeniem wiary. Potem kolacja, pogodne wieczory i oczywiście modlitwa wieczorna – dodaje.

Księdza wspierają animatorzy. Wśród nich jest Anna Gorzelana. – Najważniejsze w relacjach jest to, aby był one oparte na prawdzie. Zarówno względem Boga, drugiego człowieka i samego siebie – podkreśla animatorka.

W rekolekcjach wzięły udział 32 osoby w wieku od 12 do 15 lat. – Do wyjazdu przekonał mnie ks. Norbert Lasota z naszej parafii i nie żałuję, że przyjechałam. Jest wspaniale! Dużo tu przeżyłam i zbliżyłam się do Boga. Na pewno to wszystko zaprocentuje – podkreśla Martyna Baranowska z Rzepina.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content