Obóz Biblijny „Odkrywcy” w Złotym Stoku

Zakończył się Obóz Biblijny „Odkrywcy” w Złotym Stoku. Przez dziesięć dni dorośli pomagali dzieciom odkrywać słowo Boże, talenty oraz piękno Kotliny Kłodzkiej. Uczestników obozu odwiedził bp Paweł Socha.

Obóz odbył się od 3 do 12 lipca. Zorganizowało go Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl. – Główną ideą obozu było codzienne spotkanie ze Słowem Bożym. Jego poznanie, zrozumienie i rozważanie. Dlatego to każdy uczestnik otrzymał swój egzemplarz najpopularniejszej na świecie edycji „Biblii dla dzieci i młodzieży” potocznie nazywanej „Biblia z papuga” – wyjaśnia Wioletta Matunin.

– Codzienna modlitwa poranna i wieczorna, Msza Św. i spotkanie w Namiocie Spotkania to stałe części obozu. Uczestnicy obozu pod okiem instruktorów odkrywali także swoje talenty na warsztatach: muzycznych, plastycznych, liturgicznych, pierwszej pomocy, kulinarnych i podróżniczych – dodaje.

Organizatorzy nie zapomnieli także o tym, że ich podopieczni mają wakacje i potrzebują zabawy. – Dlatego stałe punkty programu przeplatały się z różnymi atrakcjami. Były wyjścia na stawy kąpielowe, zwiedzaliśmy Kopalnię Złota, płynęliśmy pontonami, zwiedzaliśmy Jaskinię Niedźwiedzia, byliśmy na pieszej wycieczce w Czechach, a nawet mieliśmy noc filmową pod gwiazdami – wyjaśnia Wioletta Matunin.

W obozie wzięło udział 54 uczestników od 9 do 14 lat. Kierownikiem obozu była Barbara Lachowicz, a o stronę duchowa troszczył się ks. Marcin Woźniak.

Reportaż o obozie w wydaniu papierowym Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content