Obraz św. Józefa na Jędrzychowie

Witam Cię św. Józefie w szczególnym, cudownym znaku z kaliskiego sanktuarium. Witam Cię na Szmaragdowym Wzgórzu, na którym króluje najbliższa Twemu sercu Miriam, Matka, nazywana przez nas Nieustającą Pomocą – modlił się ks. Krzysztof Skokowski, proboszcz parafii p.w. MBNP w Zielonej Górze na Jędrzychowie.

Duszpasterz przypomniał, że Maryja jest bliska parafianom od samego początku powstania wspólnoty. Jest bliska każdej kobiecie, niezależnie, czy młodej dziewczynie, żonie, matce, czy babci. Natomiast w osobie św. Józefie wszyscy mężczyźni mają swego patrona i przewodnika.

Mężczyźni w modlitwie wyrazili prośbę do patrona Świętej Rodziny o wzrastanie w wierze i zaufaniu oraz miłości do Jezusa, zdolność promieniowania silną wiarą w Boga.

Ks. Andrzej Sapieha, misjonarz peregrynacji, nawiązując do starotestamentalnej postaci Józefa Egipskiego przypomniał słowa faraona mówiącego do poddanych: – Idźcie do Józefa i co on wam powie czyńcie!

– Józef rozdzielił zgromadzone w spichlerzach ziarno i uratował Egipt od śmierci głodowej. Tradycja chrześcijańska słowa faraona „Idźcie do Józefa” odniosła do Józefa przedstawionego na kaliskim obrazie, męża Najświętszej Maryi Panny. U tego Józefa możemy znaleźć pomoc w obliczu trudności, jak mieszkańcy Egiptu znaleźli pomoc u Józefa w dniach głodu. Trudna jest dzisiaj sytuacja Kościoła, o czym nas przekonują codzienne niemal informacje… Idźcie do Józefa, a co on wam powie, czyńcie! A co mówi nam św. Józef? Józef jest mężem milczenia. Pismo Święte nie podaje nam ani jednego słowa, które wypowiedział. Józef milczy, ale mimo to, przemawia. Nie słowami, ale swoim życiem, poprzez czyny i sposób życia. Swoim przykładem pokazuje, że w życiu należy zawsze robić to, czego wymaga od nas miłość – mówił ks. Andrzej Sapieha.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …