Obraz św. Józefa w Świdnicy

Kończy się peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego w naszej diecezji. 28 maja wizerunek dotarł do parafii pw. św. Marcina w Świdnicy.

Misjonarzem peregrynacji w Świdnicy był ks. Arkadiusz Cygański. – Bardzo chciałbym dzisiaj pokazać postać św. Józefa jako przewodnika wiary i to takiego szczególnego przewodnika podczas tzw. nocy wiary. Musiał przecież uciekać do Egiptu, kiedy nastawano na życie Jezusa. On ochronił życie Jezusa i wiarę w sobie – podkreślił tuż przed rozpoczęciem ks. Arkadiusz.

– Żeby ochronić w sobie wiarę trzeba przyjmować ją jako łaskę Boga, żeby wiara była dla nas światłem na różne mroczne sytuacje, których nie rozumiemy. Żeby to życie Boże w sobie pielęgnować i to jest zadanie na całe nasze życie – dodaje.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …