Obraz św. Józefa w Dobiegniewie

Trwa diecezjalna peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego pod hasłem: „Milczeć, walczyć, kochać”. Wizerunek 30 marca dotarł do parafii w Dobiegniewie.

Misjonarzem w Dobiegniewie był ks. Rafał Mocny, który zauważył, że św. Józef chce być obecny we współczesności. – Marta Robin mówiła o XXI wieku jako o wieku św. Józefa. Co mogła mieć na myśli? Może to, żeby świat odwracający się od Jezusa, wracał do Niego prowadzony przez życie i świadectwo mężczyzn: mężów, ojców, kapłanów, których twarze upodabniają się do twarzy Boga Ojca. Dzisiaj o takich mężczyzn i za nich modlimy się przed obrazem św. Józefa – mówił ks. Rafał.

Cudowny obraz Świętej Rodziny znajdujący się w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu został namalowany przez nieznanego autora ok. 1673 roku. Przedstawia on św. Józefa i Maryję prowadzących małego Jezusa. Nad tymi trzema postaciami unosi się w promieniach Duch Święty i wypowiada słowa: Idźcie do Józefa. Według tradycji początki obrazu sięgają 1670 r., kiedy za przyczyną św. Józefa nieuleczalnie chory mieszkaniec jednej z podkaliskich wsi został uzdrowiony. Jako wotum kazał namalować wizerunek Świętej Rodziny i umieścił go w kaliskiej kolegiacie. Obraz został ukoronowany koronami papieskimi 15 maja 1796 roku.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …