Mamy 42 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej

– Kto chce prawdziwie kochać, nie może tego uczynić bez Eucharystii – mówił bp Tadeusz Lityński, który 30 marca pobłogosławił 42 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

Uroczysta liturgia odbyła się 30 marca w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

Pasterz diecezji w homilii zauważył, że misja nadzwyczajnego szafarza nie ogranicza się tylko do pomocy w rozdzielaniu Komunii Świętej podczas Mszy św.

– W rozmowach z nadzwyczajnymi szafarzami dowiaduję się, że nie tylko pomagają rozdzielać Komunię św. w niedzielę, kiedy wielu wiernych przystępuje do Stołu Pańskiego, nie tylko noszą Komunię św. do chorych w niedzielę, ale niektórzy codziennie rozdzielają Komunię św. chorym i podeszłym wiekiem – mówił pasterz diecezji.

– Jakże wdzięczni są za to ludzie chorzy i starsi, którzy wcześniej często bywali na Mszy Świętej, często przyjmując Pana Jezusa do swego serca. I teraz – dzięki Wam, bracia będą mogli Go częściej  przyjmować w zaciszu swojego domu, czy w szpitalu – dodał.

Biskup podziękował mężczyznom za świadectwo wiary życia chrześcijańskiego. – Dzisiaj dajecie świadectwo, że kto chce prawdziwie kochać, nie może tego uczynić bez Eucharystii. Dostrzegamy, że bez Eucharystii wiara jest mała, słaba, niezdolna do ofiary – podkreślił na koniec biskup.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content