Obraz św. Józefa w Drezdenku

Św. Józef dotarł 29 marca do parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku. Patrona rodzin przywitali m.in. kapłani, ministranci, strażacy, harcerze, rzemieślnicy, orkiestra i wielu, wielu mieszkańców.

Misjonarzem w Drezdenku był ks. Rafała Zendran, proboszcz parafii kolegiackiej w Głogowie. – Rys duchowości św. Józefa opiera się na słuchaniu Pana Boga – zauważa ks. Zendran.

– A z tym słuchaniem mamy dziś kłopot. Słuchanie Pana Boga zakłada pewną interakcję, bo trzeba stworzyć w sobie pewne warunki, żeby dobrze usłyszeć głos Boga. Taka peregrynacja to okazja, by zatrzymać się, oderwać od codzienności i posłuchać Jezusa – dodaje.

W peregrynacji wzięli udział Agnieszka Hościłowicz z mężem Piotrem. – Św. Józef jest patronem rodzin. Dziś szczególnie będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny. Na co dzień formujemy się w Domowym Kościele i chętnie wspieramy inne małżeństwa. Tak jak św. Józef opiekował się Świętą Rodziną, tak niech opiekuje się naszymi wszystkim rodzinami – wyjaśnia Agnieszka Hościłowicz.

– Zachęcamy wszystkich małżonków do wspólnoty Domowy Kościół, która jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło–Życie. To dobre miejsce, aby pogłębiać swoją wiarę – dodają.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …

Skip to content