Obraz św. Józefa w Głogowie

– Pomóż nam stawać się silnymi wiarą mężczyznami – mówił głogowian witając św. Józefa. 11 marca wizerunek z sanktuarium w Kaliszu przybył do parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie.

Św. Józefa wraz z żoną Agnieszką przywitał Radosław Pielech.

– Św. Józefie naucz nas mężczyzn, odpowiedzialności za los, rozwój i szczęście naszych bliskich. Naucz nas milczenia, które jest słuchaniem głosu Boga. Naucz nas zaufania Bożym planom, odwagi, rozwagi i sprawiedliwości w działaniu, cierpliwości i męstwa w cierpieniu. Niech praca, którą wykonujemy, służy naszym rodzinom i nigdy nie będzie przeszkodą w jej życiu, w jej szczęściu, niech nie odciąga nas od tych, którym należy się nasza troskliwa miłość. Św. Józefie pomóż nam stawać się silnymi wiarą mężczyznami, którzy stopniowo dzień po dniu budują swoją męską pobożność, odpowiedzialność, zdrową dumę, a przede wszystkim prawdziwą męską świętość, która niewiele mówi, a wiele czyni – mówił głogowian.

Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. Stanisław Brasse, a homilie wygłosił ks. Rafał Szwaja. – Św. Józef ma w sobie Boże serce – podkreślił kaznodzieja. – I Jezus chce przyjść do Ciebie i również nam chce dawać serce sprawiedliwe. Serce Józefa. Po Mszy św. proboszcz tutejszej parafii zaprosił panów na posiłek. Później odbyło się spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne dla mężczyzn w kościele, a dla ministrantów na salkach.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …