Obraz św. Józefa w gorzowskiej parafii Ojców Oblatów

Maryja w Zwiastowaniu słyszy, że porodzi dziecię, które otrzyma imię Jezus. Józef we śnie słyszy, że pocznie się dziecię, któremu ma nadać imię Jezus. I właśnie imię Jezus jest tym, co szczególnie łączy Maryję i Józefa – powiedział ks. Piotr Bortnik.

Wierni z parafii pw. św. Józefa w Gorzowie Wlkp. przywitali 31 marca kopię cudownego obrazu Józefa Kaliskiego. Odbyło się to parę dni po zakończonych rekolekcjach wielkopostnych połączonych z peregrynacją wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej.

Szczególnym patronem gorzowskiej wspólnoty parafialnej prowadzonej przez Misjonarzy Oblatów jest św. Józef. Oczywistym więc było pragnienie, od początku peregrynacji, rozważania tajemnic życia św. Józefa i jego serca, oraz spojrzenia na jego postawę. Dostrzeżenia umiejętności rozważania w sercu ważnych spraw. Dbałości o rodzinę, ochrony i wyjątkowej umiejętności bycia opiekunem. – Każdy z nas jest zaproszony do odkrywania Bożych tajemnic, a Ty miałeś ich wiele i rozważałeś je przez milczenie. Twoje czyny wyrażają Boże błogosławieństwo, że Bóg nie pomylił się wybierając Ciebie na opiekuna dla Jezusa Chrystusa. W sposób szczególny powierzam Tobie wszystkich mężczyzn, prosząc, abyś dotykał serca, abyś swoją opieką roztoczył dar prowadzenia do Jezusa, uczył pozbywania się lęków. Aby w Twoim sercu odnajdywali źródło spotkania z Bogiem, bo to było dla Ciebie najważniejsze – mówił o. Piotr Darasz OMI, proboszcz.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …