Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w sanktuarium w Rokitnie

Do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie przyjechał dziś Prezydent RP. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej trwa Rok Jubileuszowy w związku z 350. rocznicą powstania sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej i 30. rocznicą koronacji cudownego obrazu.

Po krótkiej modlitwie prezydenta Andrzeja Dudę przywitał ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Tadeusz Lityński. – Witając Pana Prezydenta w tym świętym miejscu i dziękując za uszanowanie naszego sanktuarium w 350. rocznicę jego powstania, modlę się, nawiązując do słów biskupa Wierzbowskiego sprzed wieków, aby Królowa Orła Białego „swoim łaskawym spojrzeniem” Pana Prezydenta i całą Ojczyznę pokrzepić chciała! Dzisiejsza obecność głowy państwa w duchowej stolicy naszej diecezji jest dla nas wydarzeniem wyjątkowo doniosłym i na trwałe zapisuje się w historii tego miejsca, podobnie jak wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego przed 10 laty – powiedział biskup.

– Miejsce to, nazywane Jasną Górą Ziem Zachodnich, nawet w czasach zaborów było ostoją wiary i modlitwy polskiego ludu – dodał.

Później Koronkę do Miłosierdzia Bożego poprowadził kustosz rokitniańskiego sanktuarium ks. Piotr Bortnik.

Ostatnim punktem nawiedzenia rokitniańskiej bazyliki było odsłonięcie przez Prezydenta RP tablicy upamiętniającej pobyt śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Rokitnie dokładnie przed 10 laty oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II w przeddzień 14. rocznicy śmierci polskiego papieża.

Prezydent Andrzej Duda spotka się także z mieszkańcami Gorzowa Wlkp.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …