Obraz św. Józefa w Gubinie w parafii Trójcy Świętej

Wierni parafii pw. Trójcy Świętej w Gubinie gościli 18 i 19 maja obraz Świętej Rodziny z sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Najpierw św. Józefa przywitała jedna z rodzin parafii. – Św. Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu, módl się za nami w naszych kłopotach rodzinnych, zdrowotnych i zawodowych, po wszystkie dni nasze i racz nam przyjść z pomocą w godzinie naszej śmierci – mówił pan Tomasz Lisiak.

Później św. Józefa przywitał ks. ks. Ryszard Rudkiewicz. – Św. Józefie, jesteśmy wdzięczni za Twoją opiekę nad Kościołem. Dziękujemy za to, że pragniesz wypraszać nam wyjątkowe łaski u Boga w czasie pielgrzymowania Twojego obrazu. Chcemy uczyć się poznawania naszego Zbawiciela od Ciebie św. Józefie, który otrzymałeś misję przyjęcia Jezusa by nam go ukazać i nauczyć nas kochać Go w szkole Maryi – mówił proboszcz.

Misjonarzem w Gubinie był ks. Tadeusz Kuźmicki.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek (28 marca) o godz. 10.00 w katedrze gorzowskiej bp Tadeusz Lityński będzie …