Rekolekcje przed święceniami kapłańskimi i prośba diakonów

Czterech diakonów rozpoczyna dziś rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. Pamiętajmy o nich w modlitwie!

Do święceń prezbiteratu 25 maja o 10.00 w konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze przystąpią następujący diakoni:
•    Rafał Lisicki z parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Sandomierzu,
•    Wojciech Przyborowski z parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach,
•    Sebastian Pytlik z parafii pw. św. Stanisława BM we Wschowie,
•    Rafał Zbrożek z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach.

Diakoni proszą wszystkich o modlitwę. – Ten bezpośredni czas, poprzedzający tak ważny dla nas moment, będzie obfitował w duchowe przygotowanie do przyjęcia święceń. W końcu od tego, jak przeżyjemy ten czas łaski, zależy nasz start w kapłaństwo. Dlatego tym bardziej polecamy się modlitwom, aby te rekolekcje były jak najlepszym kierunkowskazem duchowym na nasze kapłańskie życie – podkreśla dk. Rafał Zbrożek.

Rekolekcje w Bledzewie poprowadzi ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu – ks. Grzegorz Słapek.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Zaproszenie na pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Rokitna

Zastanawiacie się czy jechać na 44. Diecezjalną Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Rokitna? Obejrzyjcie zaproszenie moderatora …