Obraz św. Józefa w Jasieniu

Do zakończenia peregrynacji obrazu Świętej Rodziny z sanktuarium w Kaliszu zostało już tylko dwa tygodnie. Dziś wizerunek dotarł do Jasienia.

Obraz przywitał nie tylko proboszcz parafii – ks. Roman Wróbel, ale także wierni. – Bóg wyznaczył Ci zadanie, zaufał bezgranicznie, powierzając rolę strażnika swojego planu i miłości dla świata. Z ogromnym poświęceniem i oddaniem wypełniałeś obowiązki troskliwego ojca i opiekuna Świętej Rodziny. Dzisiaj także i my przychodzimy do Ciebie, aby oddać Twojej opiece nasze rodziny. Powierzamy Ci troski i obawy związane ojcostwem i macierzyństwem. Czuwaj nad naszymi rodzinami, pomóż nam dojrzale i z pełną odpowiedzialnością wypełniać rodzicielskie obowiązki. Naucz nas przez Twoje czułe ojcostwo, otwierać się coraz bardziej na misję jaką nam Bóg powierza – mówił Sebastian Zysk

W imieniu wolontariusz Caritas św. Józefa przywitał Sławomir Kiewlicz. – Czas Twojego nawiedzenia jest błogosławieństwem dla naszych rodzin. Ucz nasz żyć z Jezusem i dla Jezusa – wołał pan Sławomir.

Natomiast w imieniu nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej patrona Kościoła powitał Stanisław Kawa. – Oświecaj powołanych do służby Chrystusowi nadzwyczajnych szafarzy powołanych do pomocy przy rozdzielaniu Najświętszego Ciała Pana Jezusa zanosząc do chorych ludzi. Niech ta posługa przenika nas do głębi. Maryjo Matko Zbawiciela, która niosąc Jezusa pod sercem z pośpiechem zdążałaś do Elżbiety, uproś nam szafarzom wielkiej gorliwości, gdy śpieszymy do powierzonych nam chorych – mówił pan Stanisław.

Misjonarzem peregrynacji był ks. Tomasz Gierasimczyk.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …