Obraz św. Józefa w Kożuchowie

Obraz św. Józefa Kaliskiego zatacza koło na mapie naszej diecezji. 10 kwietnia dotarł do parafii pw. MB Gromnicznej w Kożuchowie.

Pierwszy patrona Kościoła powitał proboszcz – ks. Robert Węglewski. – Witając Cię św. Józefie w naszej parafii, proszę Cię: ucz nas żyć w bliskości z Jezusa i Maryi. Pomóż nam nawiązywać osobistą, głęboką i szczerą relację z Synem Bożym i Jego Matką. Ciebie naśladować św. Józefie, to być zawsze blisko sercem z Jezusem i Maryją. Niech nasze serca będą, tak jak Twoje, zawsze zjednoczone z Jezusem i Maryją – mówił proboszcz.

Później św. Józefa w imieniu rodzin powitali Beata i Dariusz Dudek z córką Agnieszką. – Św. Józefie, ozdobo życia rodzinnego, od Ciebie pragniemy uczyć się męskości. Jesteś dla nas ideałem ojcostwa zdolnego do ofiary, mężem szlachetnego serca, przykładem uczciwego życia, wierności małżeńskiej, poświęcenia i wzorem wszystkich pracujących – mówili małżonkowie i kontynuowali: „Św. Józefie, Ty obroniłeś Dziecię Jezus przed Herodem. Prosimy Cię, broń nas i nasze dzieci przed dzisiejszymi Herodami. Bądź opiekunem naszych dzieci, tak jak byłeś opiekunem Jezusa”.

Misjonarzem peregrynacji w Kożuchowie był ks. Krzysztof Mrukowicz.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …