poniedziałek , 21 września 2020

Obraz św. Józefa w Lubsku w parafii NSPJ

Wierni z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa 12 i 13 maja trwali na modlitwie przed obrazem św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu. Trwa diecezjalna peregrynacja pod hasłem: „Milczeć, walczyć, kochać”.

Obraz św. Józefa powitał proboszcz ks. Zygmunt Mokrzycki i przedstawiciele rodzin – Agnieszka i Dariusz Skibiccy wraz synem Ignacym. – Opiekunie Świętej Rodziny, wraz z moją rodziną tworzącą domowy kościół, w imieniu wszystkich rodzin, parafian i mieszkańców naszego miasta, mamy zaszczyt powitać twój wizerunek – mówili małżonkowie.

– Bóg powierzył ci wyjątkową misję, na twoich barkach był los Jezusa i Jego Matki, a także żony twojej Maryi. Życie stawiało przed tobą wielkie wyzwania i nie skąpiło ci wewnętrznych rozterek i trudów dnia codziennego. Niejednokrotnie musiałeś tak kierować swoim życiem, aby sprostać obowiązkom nałożonym na ciebie przez Boga. Pragniemy kroczyć drogami naszego życia podobnie jak ty i w milczeniu wsłuchiwać się w wolę Bożą, nawet wtedy, gdy objawia się ona w niecodziennych okolicznościach i działa przez różnych wysłanników. Chcemy Bogu zaufać nawet w trudnych chwilach i wierzyć, że chroni nas bez względu na okoliczności – kontynuowali.

– Bądź dla nas wzorem człowieka prawego i umiejętnie korzystającego z darów otrzymanych od Boga. Wierzymy, że za twoim wstawiennictwem będziemy mogli wyjednać u Niego łaskę czystej, bezinteresownej i zdolnej do poświęceń miłości do ludzi. Wybłagaj dla nas łaskę silnej i niezachwianej wiary i bądź dla nas drogowskazem na drodze ku zbawieniu, abyśmy kiedyś wszyscy mogli się spotkać u naszego Ojca, który jest w niebie – dodali na koniec.

Misjonarzem peregrynacji w Lubsku był ks. Tomasz Duszczak.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Dzień Sybiraka w Gorzowie Wlkp.

Uroczystości z okazji Dnia Sybiraka odbyły się 17 września w całym regionie. Mszy św. na …