niedziela , 23 czerwca 2024

Obraz św. Józefa w Lubsku

Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku – to kolejny przystanek na mapie peregrynacji obrazu św. Józefa Kaliskiego w naszej diecezji.

Św. Józef to wzór dla wielu mężczyzn. – Przyszliśmy się modlić o to, aby uczył nas i pokazywał nam, jak być dobrym ojcem, dobrym mężem i jak iść przez życie z Bogiem. Tak jak św. Józef był opiekunem Świętej Rodziny, tak i my chcemy być dobrymi opiekunami naszych rodzin – wyjaśnia Radosław Kurzawski.

Pomodlić się za wstawiennictwem patrona Kościoła przyszły całe rodziny. – Chcieliśmy razem z synem pojechać do sanktuarium w Kaliszu, ale się nie udało. Ale jak św. Józef tu przyjechał, to nie mogło nas tu zabraknąć. Chcę się modlić w intencji mojej żony i dzieci czyli całej rodziny – tłumaczy Jan Nowakowski.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie dla mężczyzn, a także dekanalna zbiórka ministrantów.

Cudowny obraz Świętej Rodziny znajdujący się w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu został namalowany przez nieznanego autora ok. 1673 r. Przedstawia on św. Józefa i Maryję prowadzących małego Jezusa. Nad tymi trzema postaciami unosi się w promieniach Duch Święty i wypowiada słowa: Idźcie do Józefa. Według tradycji początki obrazu sięgają 1670 r., kiedy za przyczyną św. Józefa nieuleczalnie chory mieszkaniec jednej z podkaliskich wsi został uzdrowiony. Jako wotum kazał namalować wizerunek Świętej Rodziny i umieścił go w kaliskiej kolegiacie. Obraz został ukoronowany koronami papieskimi 15 maja 1796 r.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content