Obraz św. Józefa w Maszewie

Modlitwa, świadectwa opozycjonistów oraz działaczy „Solidarności, Msza św. w intencji mężczyzn i rodzin. 23 maja kopia obrazu św. Józefa Kaliskiego dotarła do parafii p.w. św. Wojciecha w Maszewie.

Z Łagowa Lubuskiego peregrynujący obraz z Narodowego Sanktuarium w Kaliszu przybył do Maszewa i został uroczyście wprowadzony przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Św. Józefie przybywasz do nas w ikonie, podczas pielgrzymki przez diecezję. To Matka Boża, witana w wizerunku fatimskim zaprosiła Józefa, aby poznał to miejsce. Potrzebujemy kontemplować przykład wielkiego opiekuna Pana Jezusa. Bóg wie, co robi i znał cnoty św. Józefa, dlatego możemy w pewny sposób go naśladować i rozważać jego decyzje oraz bez obawy iść jego drogami w naszym życiu – powiedział ks. Andrzej Skoblicki, proboszcz.

Na wyjątkową postawę św. Józefa, potężnego patrona zwracał uwagę ks. Mariusz Iliaszewicz. – Warto uświadomić sobie jedną rzecz. Do Kalisza przyjeżdżają na kongresy józefologiczne ludzie z sześciu kontynentów. Jan XXIII, święty papież mówił, że jeśli macie problemy, to idźcie do Józefa. To patron rodzin, mężczyzn, zakochanych, narzeczonych, umierających, osób przeżywających problemy rodzinne i w końcu patron Kościoła – przypominał misjonarz św. Józefa w ramach peregrynacji po diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content