Obraz św. Józefa w Rzepinie

– Św. Teresa z Ávili zapewniała, że św. Józef jest patronem od wszystkiego. Ufając świętej karmelitance, możemy być pewni, że dzisiaj nikt nie odejdzie ze świątyni niewysłuchany. Św. Józef potrafi dać wielkie łaski i chętnie je rozdaje – mówił w Rzepinie ks. Grzegorz Cyran.

Wędrówka cudownego obrazu św. Józefa w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej trwa nieprzerwanie. 22 marca wizerunek dotarł do Rzepina. We Mszy św. uczestniczyli parafianie z Rzepina, duchowni z dekanatu oraz liczna grupa ministrantów z dekanalnych parafii.

Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Grzegorz Cyran, który również poprowadził naukę dla mężczyzn. Z lektorami i ministrantami spotkał się ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Wśród uczestników liturgii byli również tegoroczni maturzyści – to w nawiązaniu do tradycji, że św. Józef nazywany „starym” w momencie zaślubin z Maryją mógł mieć ok. 19 lat. Miał więc marzenia, plany na życie…

– Józef jest święty, ponieważ pokochał tych, którzy zostali mu powierzeni. Uwierzył Bogu, że jest w stanie miłością i dobrocią serca zatroszczyć się o rodzinę. Zaufał Panu, że On będzie towarzyszył na wybranej Józefowi przez Boga drodze. Pokochał nie tylko to, co łatwe i przyjemne, ale również trud. W ręce Józefa powierzam modlitwę i intencje, rodzinę oraz moje dziś i jutro. Ufam, że w moim życiu jest również możliwa świętość – powiedział Julia Zator.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content