niedziela , 23 czerwca 2024

Obraz św. Józefa w Słubicach

„Milczeć, walczyć, kochać” – w naszej diecezji trwa peregrynacja obrazu św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu. 23 marca przybył do parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach.

Parafia pw. Ducha Świętego w Słubicach to 16. wspólnota, którą nawiedza św. Józef w swoim cudownym wizerunku z Kalisza. – Poznajemy kolejne cechy tego świętego. Odkrywamy jego szczególne miejsce w historii zbawienia i uczymy się go naśladować w naszej codzienności. Ewangelie ukazują Józefa jako człowieka milczącego. On najwięcej mówi o sobie swoim milczeniem, a raczej słuchaniem Boga i wypełnianiem Jego woli – podkreśla ks. Grzegorz Słapek, dzisiejszy misjonarz peregrynacji.

Święty Józef to człowiek nie słów, ale czynów. – Co więc możemy zaczerpnąć od św. Józefa – Oblubieńca Maryi i Opiekuna Pana Jezusa? Chcę zwrócić uwagę na trzy aspekty jego postawy: uczy nas milczącego kontemplowania wiary i wypowiadania Bogu „tak” nie tyle słowami, co swoim zaangażowaniem i działaniem; ukazuje nam prawdę i zadanie ojcowskiej miłości, która ma nauczyć dziecko modlitwy i pracy, która ma przekazać największe i najświętsze wartości; w końcu ukazuje się nam jako orędownik w naszej drodze do domu Ojca. Warto właśnie tak dzisiaj spojrzeć na tego świętego – podkreśla misjonarz.

Po Mszy św., podobnie jak w innych parafiach, zaplanowano spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content