Obraz św. Józefa w Skwierzynie

– Ty, św. Józef, jesteś wzorem! Wzorem zatroskania, wzorem opiekuńczości i wzorem mężczyzny – mówił ks. Jacek Dądela. Obraz św. Józefa Kaliskiego 1 kwietnia dotarł do Skwierzyny.

Mszę św. poprzedziło przywitanie obrazu i liturgia słowa. – Przybywa do nas ten, który od samego początku był przy Chrystusie. Towarzyszył Mu od Jego narodzenia i uczył tego, czego ojciec uczy swoje dzieci. Możemy powiedzieć, że to niewiele, a mimo to św. Józef jest jednym z największych świętych – mówił ks. Jacek Dądela.

– Cieszymy się, że możemy w naszej wspólnocie parafialnej modlić się przy kopii tego cudownego obrazu, aby wypraszać wszelkie potrzebne łaski dla naszych rodzin, a zwłaszcza dla mężczyzn, których jest szczególnym patronem (…). Dzisiaj tak bardzo potrzeba autorytetów, tak bardzo potrzeba wzorów. Być może zwłaszcza potrzeba wzorów męskości – kontynuował i dodał na koniec: – Ty, św. Józef, jesteś wzorem! Wzorem zatroskania, wzorem opiekuńczości i wzorem mężczyzny.

Jednym z mężczyzn, którzy przynieśli obraz do ołtarza, był Miłosz Morzycki. – Po raz pierwszy spotykam się z tego rodzaju wydarzeniem, a postać św. Józefa jest mi bardzo bliska. Będę modlił się dzisiaj o rozeznanie powołania – powiedział.

W skwierzyńskim kościele znajduje się wizerunek Matki Bożej Klewańskiej namalowany prawdopodobnie w XVII wieku. Na Ziemie Zachodnie został przywieziony w 1945 roku z Wołynia.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek (28 marca) o godz. 10.00 w katedrze gorzowskiej bp Tadeusz Lityński będzie …