Obraz św. Józefa w Starym Dworku

Kościół pw. św. Józefa w Starym Dworku był 25 kwietnia kolejnym etapem peregrynacyjnej wędrówki obrazu św. Józefa Kaliskiego.

Spoglądamy dzisiaj na świadka zwiastowania, narodzin Jezusa i Jego dorastania. Święty Józef jest nie tylko świadkiem, ale został uczyniony odpowiedzialnym za te wydarzenia… Pan Bóg troszczy się, żebyśmy mogli jak najwięcej zrozumieć z Bożej rzeczywistości. Czasami kojarzymy Pana Boga z ogromnymi fajerwerkami i chcielibyśmy mieć takiego Boga. Jednak On jest bliżej naszego codziennego życia, bardziej niż nam się wydaje. Może czasem jest o wiele zwyczajniejszy i łatwiejszy do znalezienia, niż to sobie wyobrażamy po ludzku – mówił ks. Piotr Bortnik.

We Mszy św. celebrowanej pod przewodnictwem ks. Piotra Bartnika uczestniczyli mieszkańcy Starego Dworku i parafianie z Bledzewa, Goruńska, Zemska oraz siostry z bledzewskiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Ksiądz Artur Adamczak, proboszcz parafii w Bledzewie, wyraził nadzieję, że czas łaski, wymagającej wiary, przez modlitwę przed cudownym obrazem do św. Józefa przemieni i ożywi wspólnotę parafialną, umocni rodziny, których opiekunem jest św. Józef oraz doda odwagi mężczyznom w podejmowaniu powołania bycia głową rodziny i odpowiedzialnym za wiarę.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content