niedziela , 23 czerwca 2024

Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża – zapowiedź

Już w najbliższą sobotę 27 kwietnia odbędzie się Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża. Nie może Was zabraknąć!

Wydarzeniu będzie towarzyszył peregrynujący po diecezji wizerunek św. Józefa z Kalisza. Organizatorzy, jak co roku, oprócz elementów katechetyczno-modlitewnych przygotowali również obszerny blok konkursowy obejmujący zarówno zmagania sportowe, jak i rywalizację intelektualną.

Dlaczego warto przyjechać? – Po pierwsze, to szczególne coroczne spotkanie służby liturgicznej z całej diecezji z księdzem biskupem i ze sobą nawzajem. Młodzi ludzie potrzebują doświadczenia dużej wspólnoty i poczucia, że nie są sami i jest ich w diecezji niezła armia. Takie spotkanie z pewnością umacnia w posłudze w parafiach – zauważa ks. Łukasz Malec, duszpasterz dzieci i młodzieży.

– Po drugie jest to czas formacji, wzrastania w wierze; w tym roku w czasie katechez będziemy się wpatrywali dalej w postać św. Józefa, którego wizerunek w tym czasie peregrynuje po naszej diecezji. Po trzecie, jest przygotowanych dużo atrakcji, chociażby tradycyjnie finały Piłkarskiej Ligi Ministranckiej, ale oczywiście nie tylko. Na pewno chłopaków zaciekawi pokaz ratownictwa technicznego i medycznego zaprezentowany przez Państwową Straż Pożarną. Poza tym będzie można wziąć udział w grze terenowej i pobiegać trochę po Paradyżu, rozwiąząując ciekawe zadania, no i oczywiście wykazać się znajomością liturgii w dwóch konkursach – dodaje.

Plan pielgrzymki:

  • 9.15 – Blok modlitewno-katechetyczny (spotkania w trzech grupach wiekowych);
  • 11.00 – Msza św. z promocją nowych lektorów pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego;
  • 12.45 – Piknik ministrantów (posiłek, pokaz ratownictwa technicznego i medycznego Państwowej Straży Pożarnej);
  • 13.30 – Blok konkursowy (finały Piłkarskiej Ligi Ministranckiej, konkurs liturgiczny, Konkurs LITURGIAQUIZ, gra terenowa „Śladami św. Józefa”, konkurencje sportowe przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży);
  • 15.30 – Wręczenie nagród i zakończenie.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zaproszenie na pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Rokitna

Zastanawiacie się czy jechać na 44. Diecezjalną Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Rokitna? Obejrzyjcie zaproszenie moderatora …

Skip to content