Obraz św. Józefa w Sulechowie

Obraz św. Józefa Kaliskiego przemierza kolejne kilometry naszej diecezji. 7 kwietnia wizerunek dotarł do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie.

Misjonarzem peregrynacji był ks. Radosław Gabrysz z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. – Nadchodzi czas, aby św. Józefa odkryć dla siebie, dla Kościoła, jako tego, który zapewnia bezpieczeństwo, opiekuje się tymi, którzy są najbardziej bezbronni – mówił tuż przed Mszą św. ks. Gabrysz.

– Chciałbym dziś powiedzieć, że po jednej stronie jest św. Józef, a po drugiej Herod. Józef chce opiekować się rodziną, a Herod chce kariery i jest zalękniony, że ktoś chce mu ten status odebrać. To są sylwetki skrajnie różne. Taki wybór stoi przed nami, czy idziemy po linii heroda w codzienności, działaniu i pracy, czy po linii milczącego, działającego i odważnego Józefa – dodał.

W peregrynacji wziął udział Dariusz Cebernik. – Jestem tutaj, ponieważ po pierwsze to mój chrześcijański obowiązek. Po drugie bardzo cenię wstawiennictwo św. Józefa, więc nie mogło mnie tu zabraknąć. I wreszcie po trzecie myślę, że jest to świadectwo wiary dla moich synów. Św. Józef to bardzo ważny dla mnie święty. Odkryłem go jakiś czas temu – mówił pan Dariusz.

Peregrynacja rozpoczęła się od Mszy św. Tuż przed jej rozpoczęciem św. Józefa przywitał Stanisław Kaczmar. – Przybywasz do nas w tym świętym wizerunku, nie sam, ale jak przystało na męża i opiekuna w towarzystwie Maryi i Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Przybywasz do nas w chwilach kryzysu rodziny, kryzysu ojcostwa. Ty najlepiej wiesz ile trudu potrzeba, aby rodzina była przepełniona miłością, a mąż ojciec był wzorem dla swoich dzieci – mówił sulechowianin.

Później patrona Kościoła przywitał proboszcz ks. Andrzej Szkwarek. – Św. Józefie bądź naszym przewodnikiem na trudnych ścieżkach życia, prowadź nas prostą drogą do Jezusa i Maryi – mówił proboszcz.

Po Mszy św. odbył specjalny blok modlitewno-ewangelizacyjny dla mężczyzn.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …