poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Odpust u Gospodyni Babimojskiej

We wtorek 21 listopada br. rozpoczynają się uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej w Babimoście. Potrwają do najbliższej niedzieli. Każdy dzień odpustu dedykowany jest innej grupie osób. Na wtorek zaproszono panie z Kół Gospodyń Wiejskich, na środę – małżonków i rodziny, na czwartek dzieci i matki oczekujące potomstwa, a na piątek – chorych i cierpiących. W sobotę 25 listopada w ramach babimojskiego odpustu odbędzie się V Diecezjalne Spotkanie Kobiet.

Tegoroczne Spotkanie Kobiet poprowadzi Wspólnota Syjon, a konferencje wygłoszą Justyna Wojtaszewska, terapeuta rodzin i par, oraz Agnieszka Tomiczek, terapeuta rodzin i uzależnień.

Szczegółowe informacje dotyczące każdego dnia odpustu na załączonych plakatach.

Diecezjalne Spotkania Kobiet zostały zainaugurowane w 2018 roku. Odbywają się w Babimoście. Tamtejszy kościół parafialny uzyskał niedawno rangę diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej.

Plakat odpustowy (kliknij aby obejrzeć)

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …