Ogólnopolskie rekolekcje adwentowe w TVP

W dniach 9-11 grudnia bp Adrian Józef Galbas z Ełku wygłosi rekolekcje adwentowe. Będą one transmitowane na antenie TVP3 w paśmie ogólnopolskim o godzinie 20.30.

Inicjatywa ta wydaje się szczególnie potrzebna w obecnym czasie pandemii, gdy obostrzenia sanitarne znacznie ograniczają wiernym dostęp do przeżywania rekolekcji adwentowych w tradycyjnej formie w kościołach parafialnych i innych ośrodkach duszpasterskich. Rekolekcje w formie telewizyjnej dają możliwość uczestnictwa w tej ważnej dla osób wierzących formie przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Tematyka rekolekcji prowadzonych przez bp. Adriana Galbasa będzie koncentrować się na trzech pandemiach. Pierwsza nauka poświęcona będzie pandemii świętości, druga pandemii radości, a trzecia pandemii, której nazwa rozpoczyna się od litery „M”.

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek przed południem bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św., podczas której zostało poświęcone …