Opis obrazka

Organowe jubileusze

W związku z przypadającymi w tym roku jubileuszowymi rocznicami – stulecia organów Gustawa Heize w Sulechowie i dwusetlecia organów Lugwiga Hartiga w Klępsku – w parafiach pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie i pw. św. Stanisława Biskupa w Łęgowie przygotowano cykl wydarzeń promujących zabytkowe instrumenty. Cykl ten  obejmuje głównie koncerty muzyki organowej, ale także inne propozycje o charakterze kulturalno-edukacyjnym. W sobotę 30 kwietnia o godz. 20.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie odbędzie się Noc Organów. W programie prezentacja i zwiedzanie zabytkowego instrumentu organowego Gustawa Heinze. Informacje o innych wydarzeniach jubileuszowych znajdują się na plakatach.
Cykl wydarzeń jubileuszowych został objęty honorowym patronatem biskupa zielonogórsko-gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego.

Sprawdź także

Klenica: 43. Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników

Duszpasterstwo rolników diecezji zielonogórsko-gorzowskiej już po raz 43. organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. To …