piątek , 22 września 2023

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

„Przyjdźcie do mnie wszyscy” – ​to hasło tegorocznej diecezjalnej pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę, której w Niedzielę Miłosierdzia przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Pielgrzymka odbyła się już po raz 44. – Ta pielgrzymka jest szansą, by po raz kolejny, a może pierwszy raz w życiu doświadczyć, że Bóg wchodzi do Twojego serca z łaską! Wchodzi z tym, czego Twoje serce dziś najpełniej potrzebuje! Bóg nie napisze za Was egzaminów, nie podejmie decyzji o dalszej drodze, ale wyposaży Was w miłość – mówił biskup.

– Ten, kto się czuje kochany, kto ma doświadczenie bycia przez Boga obdarowanym, może więcej! Doświadczyli tego Apostołowie, którzy chwilę wcześniej zdradzili, uciekli… Spotkali żywego Boga i Jego miłość, a potem wyruszyli w nieznane, stawiać czoła wyzwaniom codzienności. Ta miłość przez nich czyniła cuda. Uwierzcie, że takich cudów pragnie dokonywać i przez Was! – dodaje.

Mszę poprzedził blok modlitewno-ewangelizacyjny, a po zakończeniu liturgii był czas na zwiedzenia Jasnej Góry. Na koniec maturzyści zawierzyli siebie Maryi w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Sprawdź także

Komunikat w związku z przekazaniem relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów

Drodzy Diecezjanie, w niedzielę 10 września br. w Markowej na Podkarpaciu miała miejsce uroczysta beatyfikacja …

Skip to content