Paradyskie Dni Duszpasterskie

W Wyższym Seminarium Duchownym trwa doroczne spotkanie formacyjne dla księży z całej diecezji. Tym razem przyświeca im hasło: „W mocy Bożego Ducha”.

W spotkaniu, które odbywa się 29 i 30 sierpnia w paradyskim seminarium, biorą udział wszyscy proboszczowie i wikariusze z naszej diecezji . – Każdego dnia realizowany jest ten sam program, co umożliwi uczestnictwo wszystkim duchownym z całej diecezji. Na całość spotkania składają się dwa bloki: modlitewny i konferencyjny – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

Spotkanie jest wprowadzeniem w tematykę kolejnego roku duszpasterskiego, którego hasłem są słowa: „W mocy Bożego Ducha”. – Tajemnica Ducha Świętego to po prostu żywa obecność Boga. Każdy z nas stoi wobec wielkiego zaproszenia, wręcz wezwania, aby to, co jest związane z Bogiem, w nas żyło, żeby to nie były tylko słowa, rytuały i zwyczaje. To jest tym bardziej wielkie zobowiązanie dla tych, którzy są księżmi, którzy sprawują święte sakramenty i mają pomagać, aby każdy człowiek potrafił tę prawdziwą obecność Boga w sobie przeżyć. I dlatego tu jesteśmy, modlimy się i dzielimy się różnymi refleksjami – wyjaśnia bp Marek Solarczyk, który jest przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy KEP.

Paradyskie Dni Duszpasterskie są jednym z elementów tzw. formacji stałej duchowieństwa. – Do uczestnictwa w takim spotkaniu są zobowiązani wszyscy kapłani naszej diecezji – przypomina bp Tadeusz Lityński.

– Próbujemy w ramach wspólnoty kapłańskiej podejmować temat przewidziany na najbliższy rok pracy duszpasterskiej, aby misja Kościoła tu, na ziemi lubuskiej, odpowiadała temu, co płynie z natchnienia Ducha Świętego i nauczania Kościoła – dodaje.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …

Skip to content