Pomnik patrona Zielonej Góry św. Urbana I gotowy

Pomnik patrona Zielonej Góry św. Urbana I już stoi na odnowionym pl. Powstańców Wielkopolskich. Jutro poświęcenie!

W czwartek o 18.00 bp Stefan Regmunt odprawi w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej Mszę św. w intencji mieszkańców Zielonej Góry, a później pobłogosławi figurę patrona Winnego Grodu. – To bardzo ważne wydarzenie dla naszego miasta, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców – mówi ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz parafii pw. św. Urbana I.

Po poświęceniu zaplanowano koncert zielonogórskich filharmoników, a także pokaz fajerwerków.

Dwumetrowy pomnik patrona Winnego Grodu z brązu to dzieło rzeźbiarza Artura Wochniaka. Pomnik kosztował 100 tys. zł.

Przypomnijmy, że św. Urban I został ogłoszony patronem Zielonej Góry w 2010 roku. Była to oddolna inicjatywa mieszkańców.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …