Parafia w Skąpem ma już 70 lat

Parafia pw. Narodzenia NMP w Skąpem 8 września świętowała 70-lecie istnienia. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

Parafia w miejscowości Skąpe powstała 1 kwietnia 1949 roku. Jej 11. proboszczem jest ks. Leszek Wilk.

Uroczystej Mszy św. odpustowej przewodniczył bp Lityński. – Na wzór naszej Matki mamy dopuścić, by Bóg w nas działał, mamy współdziałać z Bogiem, by coraz bardziej wzrastać w miłości, jednocząc się w ten sposób z Tym, który jest najwyższą miłością – podkreślił bp Lityński.

Pasterz diecezji podziękował zebranym za troskę o kościół i wspólnotę parafialną. – Nie tylko w przeszłości, ale także dzisiaj potraficie zatroszczyć się o świątynię, o miejsce zamieszkania i codzienną egzystencję księdza proboszcza, ale potraficie też być wobec siebie życzliwi, dobrzy, za siebie odpowiedzialni. Te wartości są dziełem Ducha Świętego, są lekcją czerpaną z życia Najświętszej Maryi Panny. Życzę wam, drodzy parafianie, wzrastania w miłości do Boga i bliźniego, kroczenia przez codzienność w asystencji Ducha Świętego. Ad multos annos! Sto lat dla parafii i parafian! – mówił na zakończenie biskup.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content