Komunikat biskupa diecezjalnego dotyczący inicjatyw modlitewnej Polska pod Krzyżem

Drodzy Diecezjanie

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września odbędzie się w Kruszynie k. Włocławka ogólnopolskie spotkanie modlitewne pod hasłem Polska pod Krzyżem. Jestem przekonany, że modlitwa tysięcy pątników pod krzyżem, pod którym w 1991 r. sprawował Eucharystię św. Jan Paweł II, a który dziś wznosi się nad miejscem męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, stanie się wielkim impulsem dla ożywienia wiary w naszym kraju. W łączności z tym spotkaniem odbędzie się także czuwanie w naszym sanktuarium Maryjnym w Rokitnie. W sobotę, 14 września rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00, na którą najserdeczniej zapraszam pielgrzymów i sympatyków Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po południu natomiast, o godz. 16.30 w ogrodach rokitniańskich u stóp tamtejszej Golgoty odbędzie się modlitwa różańcowa, a o 17.30 odprawiane w plenerze nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. Następnie spotkamy się w bazylice – o godz. 21.00 na Apelu Maryjnym, a o godz. godz. 22.00 na Mszy św. w intencji Ojczyzny, po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Nazajutrz, w niedzielę po odśpiewaniu Godzinek, o godz. 6.30 rozpocznie się Msza św. kończąca czuwanie.

Gorąco zachęcam, abyśmy trwali wspólnie w te dni na modlitwie także w parafiach, które powinny w tym czasie stać domami szczególnej modlitwy dla wszystkich nie mogących udać się ani do Włocławka ani do Rokitna.

Zawierzam organizatorów i uczestników tego wydarzenia Matce Bożej Rokitniańskiej św. Janowi Pawłowi II i bł. Jerzemu Popiełuszce oraz Pierwszym Męczennikom Polski, którzy stali u początków wiary w naszej Ojczyźnie, przynosząc orędzie Chrystusowego Krzyża – orędzie Bożej Miłości, której nic nie zdoła zwyciężyć.

Zielona Góra, 5 września 2019 r.

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Foto: Krzysztof Król

Komunikat w związku z przekazaniem relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów