Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów

Trwa ogólnopolska peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W dniach 30 grudnia 2023 r. – 6 stycznia 2024 r. relikwie będą przyjmowane w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Zostaną przejęte zostaną od archidiecezji poznańskiej, a przekazane do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Kalendarium peregrynacji:

• 30.12, sob. – sanktuarium w Grodowcu
  • 31.12, niedz. – parafia pw. św. Mikołaja w Głogowie
  • 1.01, pon. – parafia pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Żarach
  • 2.01, wt. – parafia pw. św. Antoniego w Nowej Soli
  • 3.01, śr. – parafia pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze
  • 4.01, czw. – parafia pw. Ducha Świętego w Słubicach
  • 5.01, pt. – parafia pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą
  • 6.01, sob. – parafia katedralna w Gorzowie Wlkp.

Za przebieg peregrynacji w poszczególnych parafiach odpowiadają ich proboszczowie, a koordynatorem ogólnym diecezjalnej peregrynacji jest ks. Mariusz Dudka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze.

List pasterski Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego z okazji 900-lecia ustanowienia biskupstwa lubuskiego

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, Kościół na Środkowym Nadodrzu ma swoją długą, bo wielowiekową historię. …