Peregrynacja ze św. Józefem rozpoczęta

Kilkuset mężczyzn na czele bp. Tadeuszem Lityńskim przybyło 7 marca do Kalisza, aby podczas uroczystej Mszy św. w tamtejszym sanktuarium otrzymać kopię obrazu św. Józefa Jutro rozpocznie się peregrynacja wizerunku w naszych parafiach.

W ramach pielgrzymki, mężczyźni z każdego zakątka diecezji zwiedzili sanktuarium, wzięli udział w nabożeństwie do św. Józefa, wysłuchali konferencji o rodzinie i uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. – Dzisiaj pragniemy rozpocząć ten czas wzrastania w wierze, toczenia walki o życie bo często jest zagrożone to życie doczesne, ale widzimy także to zagrożenie dla życia duchowego. I chcemy poprosić św. Józefa pomoc – mówił bp Tadeusz Lityński na początku Mszy św.

Biskup do udziału w peregrynacji zaprasza szczególnie mężczyzn. – Na dnie męskiego serca leży pragnienie, aby osiągnąć szczęście. A przecież nie myślimy tylko o szczęściu własnym, ale tych za których wzięliśmy odpowiedzialność. Tego jako mężczyźni szukamy i o to walczymy. Zmagając się z wieloma męskimi namiętnościami, wierzę, że wędrówka św. Józefa po naszej diecezji pomoże nam po męsku jak głosi motto peregrynacji „Milczeć, walczyć i kochać” – mówił w homilii bp Lityński.

– Podczas spotkań ze św. Józefem dotkniemy kilku ważnych tematów nurtujących wielu mężczyzn. Przyjrzymy się męskiej naturze, która prowadzi do miłości i przekazywania życia. Poszukamy sensu męskiej pracy oraz zobaczymy, że wspólnota wiary może być wbrew stereotypom naturalnym środowiskiem mężczyzn, którzy mogą w niej stawać się świadkami Chrystusa, a nawet przewodnikami w wierze jako świeccy i duchowni – dodał.

Jutro pierwszy dzień peregrynacji. Pierwszą wspólnotą, którą odwiedzi obraz św. Józefa Kaliskiego, będzie parafia pw. NMP Królowej Polski w Głogowie.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezjalni pątnicy już na Jasnej Górze

Jubileuszowa 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę przybyła do celu jak co roku …

Skip to content