Pielgrzymka Leśników do Rokitna

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 18 czerwca odbyła się Pielgrzymka Leśników. Przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński, który jest delegatem Komisji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska.

Przed Mszą św. dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze – Wojciech Grochala przybliżył ideę pielgrzymowania do Rokitna:

Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński:

Homilię wygłosił ks. Wiktor Ojrzyński, który jest krajowym duszpasterzem leśników.

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 18 czerwca obchodzi się uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, która jest główną patronką diecezji.

Główne uroczystości odpustowe zaplanowano na najbliższą niedzielę.

(Tekst ze strony Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego: ZGG.GOSC.PL)

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …