Pielgrzymka nauczycieli do Rokitna

W rokitniańskim Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej odbyła się 24 września 29. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Do Rokitna przyjechali nauczyciele i pedagodzy, którzy są związani ze szkołą i mają w sercu edukację oraz wychowanie młodego pokolenia. Za rok planujemy nową formułę pielgrzymki nauczycieli, ale niech to pozostanie niespodzianką – powiedział ks. Krzysztof Hołowczak, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców. Biblijną konferencję do grona pedagogicznego wygłosił ks. Andrzej Maciejewski z Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl.

O doświadczeniu na pątniczym szlaku opowiadali pedagogom uczestnicy Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę „Warsztaty w drodze”, którzy od 25 lat wędrują w intencjach nauczycieli i polskiej szkoły.

– Cieszymy się, że ogromnie ważne zadanie wychowywania młodego pokolenia powierzacie orędownictwu Matki Bożej Rokitniańskiej. Często trzeba wytłumaczyć uczniom, że jeśli nawet człowiek się do czegoś zmusza, to może z tego narodzić się coś dobrego. Podobnie jak Szymon Cyrenejczyk, przymuszony do pomocy dźwigania krzyża Jezusowi. Jak nauczyć tego młodzież? Matka Boża słucha i na pewno podpowie – zwrócił się do pielgrzymów ks. Piotr Bortnik, kustosz diecezjalnego sanktuarium.

Ks. Marcin Siewruk
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …

Skip to content