Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie do Rokitna

– Ruch Światło-Życie ma ogromne znaczenie ze względu na formację duchową ludzi mocnych – przyznał w homilii bp Paweł Socha.

W sanktuarium Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, 2 września, odbyła się doroczna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie. Już po raz 43. wzięli w niej udział moderatorzy, animatorzy, pary moderatorskie i animatorskie oraz członkowie wspólnot Dzieci Bożych, Oaz Nowej Drogi, Oaz Nowego Życia, grup studenckich, wspólnot dorosłych, małżonków Domowego Kościoła i grup liturgicznych.

– W czasie dzisiejszej pielgrzymki dziękujemy Bogu za dar minionego roku formacyjnego i oczywiście włączamy się w jubileusz 350. lecia obecności cudownego obrazu Matki Bożej w Rokitnie – wyjaśniał ks. Adrian Put, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

Podczas tegorocznych wakacji ok. tysiąc osób wzięło udział w rekolekcjach oazowych. Mowa o dzieciach, młodzieży i dorosłych. W Oazie Nowego Życia III stopnia w Szczawie Aleksandra Woźniak z Lubomyśla (parafia Złotnik).

– Rekolekcje wakacyjne są zawsze dla mnie czasem umocnienia mojej wiary – mówiła oazowiczka.

Animatorką na tych rekolekcjach była Alicja Tarnowska z Międzyrzecza. – Dlaczego służę? Formacja oazowa wniosła w moje życie niesamowicie wiele, a teraz chcę podziękować za to Bogu służąc innym. Bardzo ukochałam służbę drugiemu człowiekowi – podkreślała animatorka.

Moderator diecezjalnej oazy zachęca wszystkich do kontynuacji, albo rozpoczęcia formacji oazowej bez względu na wiek. Dlaczego? – To jest dobra formacja, bo ma konkretny cel, a tym konkretnym celem jest wychowanie nas na dojrzałych chrześcijan czyli ludzi świadomych własnej wiary i zobowiązań z tego płynących – podkreśla ks. Adrian Put.

W trakcie Eucharystii odbyła się promocja lektorów, przekazanie posługi nowym parom animatorskim Domowego Kościoła, a także błogosławieństwo misjonarki – Ewy Starzyńskiej z Małomic, która udaje się na misje do Rwandy.

Do Rokitna przybyła Biegowa Pielgrzymka z Rzepina, a także piesza i rowerowa pielgrzymka z Sulęcina.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …