Z uśmiechem do szkoły

Podczas festynu w zielonogórskiej parafii pw. Ducha Świętego zostały poświęcone 2 września tornistry i wyprawki szkolne dla uczniów, podopiecznych Caritas.

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w ramach akcji „1% podatku – 100% serca” zakupił 1000 plecaków, które darmowo zostały przekazane do potrzebujących parafii. W ramach rodzinnego festynu, połączonego z zabawami i wypełnionego licznymi atrakcjami dla najmłodszych, zostały przekazane dla zielonogórskich PZC pełne wyprawki szkolne.

– Pomimo pomocy, którą rodzice i dzieci otrzymują od instytucji państwowych, uważam, że pomoc „wyprawkowa” jest potrzebna. Dodatkowe wsparcie mimo wszystko jest niewystarczające, aby zakupić pełną wyprawkę szkolną, a nie tylko pojedyncze przybory. Chcemy wszystkim dzieciom wyrównać szanse, aby z uśmiechem poszły do szkoły – mówiła Dominika Dalnielak, koordynatorka programu „Z uśmiechem do szkoły”.

Wsparcie diecezjalnej Caritas nie ogranicza się do jednorazowej akcji na początku roku szkolnego, ale jest kontynuowane przez cały okres nauki. 1000 plecaków w zupełności pokrywa zapotrzebowanie diecezji, liczba potrzebujących wyraźnie się zmniejsza, ale jak – przyznają wolontariusze Caritas – pomoc jest ciągle niezbędna.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …