Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Paradyża

W sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu 6 maja odbyła się Pielgrzymka Służby Liturgicznej. Przewodniczył jej bp Adrian Put.

Głównym punktem spotkania była Msza św., podczas której bp Adrian Put, udzielił promocji lektorskiej oraz pobłogosławił nowych ceremoniarzy, precentorki i animatorów liturgicznych.

Przed południem uczestnicy pielgrzymki brali udział w spotkaniach formacyjnych z podziałem na grupy wiekowe – od uczniów szkół podstawowych aż do dorosłych lektorów i nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

Tego dnia odbył się konkurs liturgiczny, a w paradyskich ogrodach Wojsko Polskie prezentowało sprzęt oraz przygotowało różne atrakcje dla uczestników pielgrzymki.

Niestety zła pogoda uniemożliwiła rozegranie finału Piłkarskiej Ligi Ministranckiej, który odbędzie się w późniejszym terminie.

Tegoroczna Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza do Paradyża odbyła się pod hasłem „Ja jestem Drogą i Prawdą, i Życiem”.

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek (28 marca) o godz. 10.00 w katedrze gorzowskiej bp Tadeusz Lityński będzie …