Pielgrzymka służby zdrowia na Jasną Górę

96. Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę odbyła się 23 i 24 maja na Jasnej Górze. Nie zabrakło na niej przedstawicieli naszej diecezji na czele z bp. Tadeuszem Lityńskim.

Skromniejsza niż co roku pielgrzymka odbyła się mimo panującej pandemii koronawirusa, ponieważ przedstawiciele służby zdrowia nie chcieli przerywać wieloletniej tradycji.

Medycy i pracownicy służby zdrowia w niedzielę 24 maja wzięli udział we Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył bp Tadeusz Lityński, a homilię wygłosił bp Romuald Kamiński – przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia KEP. Eucharystię koncelebrowali duszpasterze służby zdrowia.

– Wniebowstąpienie Pańskie ukazuje nam drogę do nieba, drogę naszego Pana. Na tę drogę wchodzą wszyscy ci, którzy poprzez miłość, ofiarną służbę dla drugiego człowieka realizują Ewangelię i starają się tak bardzo pomóc tym, którzy są w cierpieniu i zagrożeniu. Chcemy, w nawiązaniu do bł. Hanny Chrzanowskiej – patronki pielęgniarek i tych wszystkich, którzy pomagają chorym – która uczyniła pomaganie chorym dewizą, mottem i inspiracją swojego życia. Chcemy otoczyć szczególną modlitwą wszystkich wspierających i dziękować Bogu za ofiarną służbę, a jednocześnie prosić o błogosławieństwo – mówił na początku Mszy św. bp Tadeusz Lityński.

W pielgrzymce wziął udział prezydent RP Andrzej Duda.

(Tekst ze strony zielonogórsko-gorzowskiego oddziału Gościa Niedzielnego – ZGG.GOSC.PL)

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content