Płonie kościół w Lutolu Suchym

Strażacy gaszą pożar kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Lutolu Suchym. Spłonął dach i wieża świątyni. Istnieje ryzyko zawalenia wieży.

Widok jest makabryczny. Z ogniem walczy kilkudziesięciu strażaków z powiatów międzyrzeckiego i świebodzińskiego.

Mieszkańcy zaalarmowali służby ok. godz. 12.30. Wozy strażackie podjęły akcję gaśniczą po kilku minutach od zawiadomienia. Niestety nie udało się uratować dachu i wieży kościoła. Strażacy ciągle walczą z żywiołem, istnieje ciągle ryzyko zawalenia iglicy wieży.

– Najpierw dym pojawił się w centralnej części dachu, potem ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie i zajął wieżę. Wszystkie nasze starania spłonęły, całkiem niedawno kościół był odnowiony, pomalowany – mówili mieszkańcy z niepokojem obserwujący akcję gaśniczą strażaków.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Misterium Pasyjne w Ośnie Lubuskim

Parafia w Ośnie Lubuskim zaprasza na Misterium Pasyjne. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 marca …