poniedziałek , 13 lipca 2020

Komunikat w sprawie zbiórki do puszek na odbudowę kościoła w Lutolu Suchym

Drodzy Diecezjanie,

w dniu 20 czerwca br., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, pożar strawił dach i wieżę kościoła filialnego pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lutolu Suchym, należącym do parafii Chociszewo. Ucierpiało też wnętrze tej zabytkowej świątyni.

Nasza postawa chrześcijańskiej miłości domaga się konkretnego działania. Dlatego na znak solidarności z duszpasterzem i wiernymi parafii Chociszewo zwracam się z apelem o modlitwę i pomoc w odbudowie kościoła w Lutolu Suchym.

Niech nasza pomoc wyrazi się w ofierze materialnej, którą złożymy w kościołach naszej diecezji w niedzielę, 30 czerwca, w formie zbiórki do puszek.

Z góry dziękuję wszystkim diecezjanom za otwartość serca, modlitwę oraz złożone ofiary.

Z pasterskim błogosławieństwem

+Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 21 czerwca 2019 r.

Życzenia bp. Tadeusza Lityńskiego

Życzenia wielkanocne bp. Tadeusza Lityńskiego dla wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.   Krzysztof Król „Gość Zielonogórsko-Gorzowski” Materiał …