Początek peregrynacji obrazu św. Józefa w diecezji

Rozpoczęła się peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego. Na początek wizerunek dotarł do parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogow

Peregrynacja przebiega pod hasłem „Milczeć, walczyć, kochać. Ze św. Józefem w świecie męskich namiętności”. Ma kilka celów. – Po pierwsze chcemy zdynamizować duszpasterstwo mężczyzn. Po drugie kształtować męską duchowość. I wreszcie po trzecie chcemy, aby był to czas modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa o powołania kapłańskie i zakonne – wyjaśnia ks. Robert Patro.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania obrazu. – Św. Józefie jesteś nam potrzebny, aby uczyć mężczyzn odpowiedzialności za rodziny, które założyli. Odpowiedzialności, które przyszło na świat w tych rodzinach. Potrzebny jesteś także, aby uczyć mężczyzn odpowiedzialności za Kościół, któremu Ty patronujesz. Odpowiedzialności za Kościół dzisiejszych czasów, tak bardzo trudnych – modlił się na początku proboszcz ks. Witold Pietach.

Po Mszy św. z udziałem kapłanów dekanatu odbyło się spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne dla mężczyzn, a także dekanalna zbiórka ministrancka.

W peregrynacji wziął udział Robert Florków. – Mam na drugie imię Józef. Jestem człowiekiem wierzącym i czas na modlitwę nie jest dla mnie straconym czasem. Na pewno ta peregrynacja pomoże nam zbliżyć się do Pana Boga. Taki wzór jest bardzo potrzebny współczesnemu mężczyźnie – wyjaśnia głogowianin.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …