Obraz św. Józefa we Wschowie

Trwa peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego. 9 marca wizerunek dotarł do parafii pw. św. Józefa we Wschowie.

Wschowa to druga miejscowość na mapie naszej diecezji, do której dotarł obraz z sanktuarium w Kaliszu. – Hasło peregrynacji „Milczeć, walczyć, kochać”, które zostało podpowiedziane przez Ducha Świętego, powinno być mottem dla każdego mężczyzny – podkreśla o. Augustyn A. Zygmunt OFM.

Przy wschowskiej parafii od niemal dwóch lat istniej męska Grupa św. Józefa. – To pokazuje, że mężczyźni chcą i potrzebują wspólnoty. Spotykamy się dwa razy w miesiącu na modlitwie i formacji, aby rozmawiać o Bogu i odkrywać prawdy wiary. Z tego rodzi się też działanie nie tylko w parafii, ale w różnych katolickich stowarzyszeniach – wyjaśnia proboszcz.

Do męskiej grupy należy Krzysztof Grabka. – Warto dbać o to, aby ojcowie rodzin dawali swoim przykładem świadectwo nie tylko własnym dzieciom, ale też innym mężczyznom, że warto żyć na co dzień z Jezusem tak, jak św. Józef. Peregrynacja obrazu św. Józefa jest takim sygnałem i wołaniem: „Mężczyźni, obudźcie się! Bądźcie bliżej Chrystusa!”. Musimy dawać świadectwo wiary w Chrystusa – mówi wschowianin.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content